Tepelne izolované brány o hrúbke 60 a 80mm

Stále častejšie sa stretávame s požiadavkou na garážové brány s lepšou ako štandardnou hrúbkou 40 mm. Odpoveďou na túto požiadavku sú brány s hrúbkou panelu 60 a 80 mm

Najhlavnejšie prednosti brán ISO 60 a 80 a hliníkových sekcií

1. Skutočne prerušený tepelný most

Tradičný sendvičový panel má v porovnaní s štandardne používaným sendvičov pre garážové brány výhodu v prerušenom tepelnom moste. To v praxi znamená, že plech vo vonkajšom prostredí a plech v interiéri nie sú fyzicky spojené, a tým pádom sa nemôže chlad alebo horúčava preniesť vedením tepla do interiéru. S nadštandardnou hrúbkou izolácie 60 a 80 mm sa táto vlastnosť ešte zlepšuje. V nízkoenergetických stavbách je táto vlastnosť veľkou výhodou, preto si stále častejšie volia takéto brány aj koncoví zákazníci do rodinných domov v chladných podnebných oblastiach.

2. Vysokokvalitné tesnenia

Dokonalosť sa skrýva v detailoch. Aj takto by sa dal definovať postoj výrobcu, keďže si uvedomujú, že nielen dostatočná hrúbka izolácie tvorí vysoko tepelne úspornú bránu, ale ruka v ruke aj tesnosť tesnení. Termo izolované brány majú samozrejme tesnenia po bokoch. Horné tesnenie je na rozdiel od štandardných tesnení s dvojitou zástavkou pre lepšie prilnutie k murivo. V dolnej časti brány sa nachádza taktiež dvojitá guma, ktorá dokonale dosadá na povrch podlahy a verne kopíruje každú nerovnosť.

Dvojité horné tesnenie pre dokonale priľnutie k murivu
Dvojité dolné tesnenie špičkovo kopíruje terén

3. Atraktívne odtiene a vzory

Pri týchto bránach si môžme zvoliť z viacerých farebných variácií vo vzore mikroprofilu. Tento nadčasový vzor v spojení s rôznymi modelmi okienok môže tvoriť harmóniu vzhľadu a funkčnosti. Okienka môžu byť:
hliníková sekcia
klasické veľké hranaté okienko
menšie okienka so zaoblenými hranami
menšie okienka s mierne zaoblenými hranami
mini okienko na presvetlenie s certifikátorm proti vlámaniu

2. Priemyselný motor pre extra veľké brány

Brány s týmito panelmi môžu byť vyrábané aj vo veľkých rozmeroch o šírke 8 m a výške 6 metrov. Pri týchto rozmeroch je zvolený priemyselný motor GFA s príslušenstvom podľa želania a požiadavky zákazníka. Firma GFA ako jeden s najväčších výrobcov pohonov na svete je zárukou kvalitného prevedia. V prípade vyšších požiadaviek môže ísť napríklad o motor s frekvenčným meničom, predsadené fotobunky, integrované dvierka.