Spoľahnúť na odborníkov sa rozhodne oplatí.

Odobrná montáž nikdy nedopadne takto
Odobrná montáž nikdy nedopadne takto

V dnešnej dobe sa mnohí domáci majstri neboja práce a pri stavbe či rekonštrukcii domu sa snažia čo najviac vecí si zabezpečiť svojpomocne. Hrubá stavba je pre nich často hračkou, no správne namontovanie a doladenie brány si vyžaduje určité skúsenosti a znalosti. Presvedčenie „Nie je to žiadna veda“ Vám môže koniec koncov pekne celú montáž predražiť.

Každá nedotiahnutá skrutka, prípadne nesprávne nastavenie môžu ohroziť zdravie obyvateľov domu ako aj zrýchlené opotrebenie pohyblivých častí.

Na prvom mieste je bezpečnosť

Treba si uvedomiť. že garážová brána je v prvom rade technické zariadenie (v niektorých prípadoch Vyhradené technické zariadenie – VTZ podľa vyhlášky 508/2009 Z.z.), ktoré môže predstavovať veľké riziko. Samotné panely bežných brána vážia od 80-150 kg a asi si viete predstaviť, že pri zlyhaní alebo dokonca nenamontovaní a obídení bezpečnostných systémov môžu spôsobiť vážne zranenie.

Aby brána nerušila susedov

Pri montáži je taktiež potrebné presne dodržať parametre a geometrické tolerancie vodiacich prvkov. Správnou montážou je možné nielen zvýšiť životnosť brány aj o polovicu, ale aj znížiť hluk a škrípanie. Najdôležitejšie je pred samotnou montžou brány dodržať zásadu rovinatosti vnútra otvoru, kde sa bude montovať brána. Vnútro musí tvoriť pokiaľ možno dokonalú rovinu. Aj kvalita predchádzajúcich murárskych prác zásadne ovplyvňuje životnosť brány a jej plynulú prevádzku.

Napnutie pružín na bráne

Asi nikoho by nabavilo zdvíhať bránu len vlastnou silou, preto je každá garážová sekčná brána vybavená dômyselným systémom pružín, ktoré pomáhajú používateľovi odľahčiť bránu aby bola jednoducho ovládateľná. Netreba zabúdať, že pružina môže byť napnutá veľkými silami, preto je dobré spoľahnúť sa na skúsenosti odborníkov, tí už vedia ako skrotiť pružinu.

Similar Posts